Výpredaje útočia. 5 rád, ako skutočne ušetriť

Nie každá zľava či výpredaj sa vám vždy vyplatí. Ak chcete skutočne ušetriť čítajte ďalej.

Výpredaje sa už rozbehli naplno, nie však každá zľava je skutočne výhodná – predovšetkým pokiaľ započítame dodatočné náklady, píše vo svojej tlačovej správe spoločnosť Kruk. Kto potrebuje ušetriť, ten by sa mal na každý nákup dôkladne pripraviť.

1.) Pri plánovaní nákupov v zľavách či výpredajoch kalkulujte i s nákladmi na cestu alebo potrebný čas, ktorý by ste mohli venovať nejakej zárobkovej činnosti.

2.) Dôkladne si pripravte nákupný zoznam a rozpočet na konkrétny nákup a nenechajte sa zlákať zľavou na tovar, ktorý nepotrebujete.

3.) Ovocie a zeleninu sa vyplatí nakupovať na tržniciach neskoro popoludní a večer – farmári a obchodníci vypredávajú zvyšný tovar so zľavou, aby ho nemuseli voziť späť.

4.) Takmer všetky obchodné reťazce majú zákaznícke programy, v ktorých je možné získavať dodatočné zľavy. Registrujte sa do nich, ale nenechávajte sa zlákať na nákup len pre zľavu.

5.) Čerstvé potraviny nakupujte radšej v menšom množstve a častejšie – nebudete potom zbytočne vyhadzovať skazené jedlo.

Dobrá rada na záver:
Obyvatelia väčších miest, v ktorých fungujú služby rozvozu nákupov do domu, by mali zvážiť, či je cena za dovoz vyššia než ich náklady na cestu do hypermarketu. Nákupy na objednávku majú navyše ďalšiu výhodu – nehrozí vám, že nakúpite veľa ďalších vecí mimo nákupného zoznamu.

Ak chcete kompletne skonsolidovať svoje financie, kliknite SEM