Vysnívaná práca

„Najvyššiu cenu pre mňa však má dvadsaťročná skúsenosť s ľuďmi, ktorí zakladali SALVE,“ píše regionálny riaditeľ Salve Vladimír Trnka...

Deti veľa snívajú. Snívajú o veľkých veciach. Kým by chceli byť? Čo by chceli mať? Čo by sa malo stať?...

Keď som sníval o odpovedi na otázku: „Kým chcem byť?“, môj výber bol na začiatku ovplyvnený knižkami, ktoré som čítal a hrami, ktoré som hrával s kamarátmi. Chcel som byť prezidentom, Winnetouom, Gretzkym, smetiarom, cestovateľom v čase či Ivanom Lendlom,... Chcel som vedieť tak frajersky cúvať s veľkým autom ako môj otec. Jediné kritérium, ktoré som použil bolo, aby ma to skrátka bavilo.

Keď človek časom dospieva a získava skúsenosti, prichádza aj na ďalšie kritériá výberu, ktoré sú rovnako dôležité. Keďže som sa venoval kolektívnym športom, chcel som pracovať na sebe, zlepšovať sa, rásť a súčasne som chcel pracovať v tíme a aj tím viesť. Ďalej som dúfal, že ma uživí moja práca natoľko, aby som si splnil svoje veľké detské sny.

Teraz u mňa získavajú na dôležitosti pocity

Napĺňajúci pocit, že to, čo robím, je pre ľudí v mojom okolí užitočné, že im môžem byť nápomocný, aby sa mali aspoň o trochu lepšie.  Nedoceniteľný je pocit dôvery u ľudí, s ktorými spolupracujem a ešte viac, keď im aj ja môžem veriť. Keď sú ochotní pomôcť, keď sú ochotní zomknúť sa pre dobrú vec a spolupracovať napriek tomu, že ich sny sú veľmi rozdielne.

Najvyššiu cenu pre mňa však má dvadsaťročná skúsenosť s ľuďmi, ktorí zakladali SALVE a vedú ju dodnes, ktorí, keď niečo povedia, tak dodržia svoje slovo. Tí, ktorí nielen o svojich životných hodnotách rozprávajú, ale sa nimi aj riadia. Podľa svojich hodnôt žijú.

Vo svojich štyridsiatich piatich rokoch mám stále veľa snov

Spomeniem len jeden z nich. Keby som mal schopnosť dať príležitosť všetkým, ktorí chcú na sebe zamakať, lebo sa oplatí osobnostne rásť, ktorí by si chceli plniť svoje sny a nie plniť sny niekoho iného, ktorí by chceli pracovať s ľuďmi, ktorých si vyberú sami, pretože im dôverujú a nie že im ich niekto pridelí, tí, ktorí chcú byť spravodlivo odmenení a nemusia ohýbať pritom svoju chrbtovú kosť,.... bol by som ŠŤASTNÝ.

Vladimír Trnka

regionálny riaditeľ Salve

462c5528-edit-3.jpg__600x450_q85_crop_subject_location-285,182_subsampling-2.jpg