Využite na dovolenke kreditku a môžete ušetriť

Využívanie kreditky vám na dovolenke môže priniesť viacero výhod.

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde a ak aj vy máte v peňaženke zapatrošenú kreditnú kartu, bude dobré ak ju oprášite. Viaceré z nich totiž pre cestovateľov ponúkajú užitočné výhody.

Cestovné poistenie už máte uzatvorené

Cestovné poistenie je zahrnuté v cene väčšiny kreditných kariet. Platí zvyčajne do celého sveta a okrem majiteľa kreditnej karty sa poistenie vzťahuje aj na viacerých spolucestujúcich, píše portál sme.sk.

Kreditná karta sa počas dovolenky oplatí.Kreditná karta sa počas dovolenky oplatí.

Väčšie pohodlie na letisku

Vďaka niektorým kreditkám máte na letiskách možnosť počkať na let vo VIP letiskových salónikoch. Niekde je to zadarmo, ide si za túto službu priplatíte.

Oplatia sa platby za tovary aj služby

Zlaté pravidlo pri využívaní kreditnej karty je, že ňou plaťte ale hotovosť nevyberajte. Na tieto účely majte po ruke debetnú kartu. Avšak samotné platby kreditkou sa vám môžu skutočne oplatiť. Napríklad vám niektoré spoločnosti vrátia časť peňazí, ktoré ste zaplatili za nákup. Má to tak napríklad Mastercard Priceless Special a to po zaregistrovaní sa do ich vernostného programu. Kreditnú kartu Mastercard vám u nás vydá VÚB banka.

Navyše, ak zaplatíte kreditkou zájazd, letenky, či auto na dovolenku ste vďaka kreditnej karte chránený, pre prípad, že sa daná spoločnosť dostane do problémov.

Peniaze si požičiavate bezúročne

Výhodou je, že peniaze na kreditnej karte patria banke a tá vám ich na určitý čas požičia bez toho, aby si účtovala akýkoľvek poplatok. Dostanete teda bezúročnú požičku.

Ak chcete ďalšie informácie o kreditnej karte, kliknite SEM