Využívajte kreditku. Pomôže Vám k nižšiemu úroku na hypotéke

Výhody kreditnej karty viete získať aj bez toho, aby ste zaplatili akékoľvek úroky. Stačí iba správne načasovať vyplatenie sumy, ktorú ste si požičali. Jej aktívne používanie Vám vie pomôcť znížiť úrok na hypotéke.

 Kreditná karta je úverový produkt, ktorý môžete čerpať do výšky dohodnutej a schválenej  sumy, ktorú Vám poskytla banka. Tá, na konci obdobia všetky zrealizované platby, čiže požičané peniaze zúčtuje. Túto sumu buď uhradíte naraz, alebo ju splatíte postupne za cenu vysokých úrokov. Sadzby bánk na takýchto produktoch sa dnes pohybujú od 16,90 % do 21,24 %. Ak, však stihnete požičané peniaze vrátiť v rámci bezúročného obdobia, nezaplatíte ani cent navyše. Dĺžku tohto obdobia si každá banka stanovuje individuálne, zvyčajne ide o štyridsať až päťdesiat päť dní, píše portál etrend.sk.

Aktívne využívanie karty

 K niektorých kreditným kartám sa navyše viažu benefity v podobe cestovného poistenia, poistenia liečebných nákladov v zahraničí či vrátenia časti zo zaplatenej sumy. Aktívne využívanie kreditnej karty Vám môže pomôcť aj k získaniu nižšieho úroku na hypotéke v banke, ktorá ju vydala. Banka si tak dokáže na úverovom produkte preveriť platobnú disciplínu klienta a vidí, ako klient reálne spláca úverový produkt. Klient, ktorý dodrží bezúročné obdobie, sa k týmto výhodám dostane bez toho, aby za to zaplatil úrokmi.

Vyhnite sa poplatku

 Iba päť percent majiteľov kreditiek ich zvykne využívať na výber peňazí z bankomatu a ich počet sa z roka na rok znižuje. Tento spôsob je pre klienta nevýhodný, pretože banka si účtuje poplatok za výber. Naopak, z bezúročného obdobia profituje dvadsať päť až šesťdesiat percent majiteľov kreditných kariet.

 Treba si uvedomiť, že za používanie kreditnej karty banky účtujú rôzne poplatky. Niektorým sa dá vyhnúť, ako napríklad poplatku za výber z bankomatu, tak, že klient radšej zaplatí nákup kartou. Iným poplatkom sa vyhnúť nedá, napríklad ročnému alebo mesačnému poplatku za kartu. Poplatok za výber z bankomatu Vám banka nezaúčtuje v prípade, ak vybraté peniaze vrátite ešte v ten istý deň.