Význam poradcov rastie. Ľudia potrebujú informácie o zmenách v lacných hypotékach

Pri poskytovaní úverov na bývanie zohráva čoraz viac silnejšiu úlohu finanční sprostredkovatelia. Pre banky zariadili polovicu hypoték.

 Hypotéky prepisujú nové rekordy aj napriek tomu, že si banky chcú udržať klientov. Potvrdzujú to aj najčerstvejšie zverejnené čísla Národnej banky Slovenska. Podľa nej v apríli požičali banky osemsto desať miliónov eur, čím prekonali čerstvý rekord z marca o 22 percent, píše etrend.sk.

 Kým jedna z bánk mala len trinásť percent úverov od externých sietí, iná až 78 percent. V sektore úverov na bývanie je úloha finančných sprostredkovateľov čoraz silnejšia. Podľa analýzy Národnej banky Slovenska v prvom kvartáli minulého roka doniesli bankám 46 percent objemu obchodov, na konci roka už 56 percent.

  Nový zákon o znížení percenta za predčasné zrušenie úveru dal klientom možnosť na pôžičkách výrazne ušetriť a tým vytvoril obchodnú príležitosť aj pre sprostredkovateľov. Vzhľadom na aktuálnu neštandardnú situáciu sa podmienky bánk menia pomerne často. Aktuálne sa oplatí zaujímať o refinancovanie každému. Najviac získa klient, ktorý má pri rozhodovaní relevantné informácie.