Vzdelávam. Ale nie už na univerzite, ale v rodinách

Naučil som sa, ako majú peniaze pracovať pre mňa, ako si zabezpečiť šťastnú budúcnosť a hlavne som sa naučil lepšie komunikovať, píše Sales manažér Salve Jozef Tkáč.

  Vyskúšal som si kariéru profesionálneho vojaka, vysokoškolského pedagóga a vedeckého pracovníka. Bavila má práca s mladými ľuďmi, ktorým som mohol odovzdávať svoje znalosti a skúsenosti v odbore a svoju pedagogickú a vedeckú kariéru som zavŕšil ako dekan Fakulty mechatroniky na Trenčianskej univerzite.

Nové sny a ciele

 V podstate sa týmto naplnili aj moje sny a ciele, ktoré som dovtedy mal. Byť úspešný v práci, ktorá má baví, mať rodinný dom a šťastnú rodinu. Ale už v priebehu môjho pôsobenia na univerzite v roku 2006 som sa zoznámil s mojim získateľnom Vladkom Kozovým, dobrým človekom a teraz veľmi dobrým priateľom, ktorý ma pozval na vstupný seminár Salve. Vďaka nemu a Salve som zistil, že človek môže mať stále nové sny a ciele.

Len som zmenil rétoriku

 Keď sa kvôli vzťahom a nedostatku uznania sa situácia na univerzite zmenila natoľko, že človek stratil ďalšie ilúzie a možnosť tam pôsobiť, rozhodol som sa využiť príležitosť pracovať so Salve naplno. Bolo to pre mňa zaujímavé a inšpirujúce, pretože som sa naďalej mohol venovať vzdelávaniu. Vzdelávaniu, ako majú ľudia pracovať s peniazmi vo svoj prospech. V podstate sa zmenilo len jedno a to, že mojim pôsobiskom nebude univerzita, ale slovenské rodiny.

Vysoké ciele Vás posúvajú ďalej

 Teraz viem, že moje rozhodnutie bolo správne. Vďaka Salve som sa naučil aj ja ako majú pracovať peniaze pre mňa, ako si zabezpečiť šťastnú budúcnosť a hlavne som sa naučil lepšej komunikácii. Rád tieto skúsenosti odovzdávam ďalej a tak môžem robiť ľudí vo svojom okolí šťastnejšími. Naučil som sa, že je potrebne veľa snívať, mať vysoké ciele. Lebo len vysoké ciele a to v každej oblasti, človeka posúvajú ďalej a vyššie.