Za rok zarobil milión. Zverejnil návod, ako na to

Chcete zbohatnúť? Úspešný milionár prezradil plán, ako vybudovať ziskový biznis.

Austrálsky novinár a najnovšie aj podnikateľ James Swanwick za pár mesiacov vybudoval prosperujúci biznis. Na portáli Enterpreneur prezradil rozbehnúť podnikanie, ktoré poriadne zarába. Tu je:

Využite nápad

Za úspešnými podnikateľmi veľmi často stojí dobrý nápad. Ak teda chcete zbohatnúť popustite uzdu svojej kreativite a všímajte si veci okolo seba, tak ako James.

Jeho nápad totiž vznikol na večeri s priateľmi. Jeden jeho kamarát prišiel v nevkusných oranžových okuliaroch. A keď James vyzvedal, prečo ich kamarát nosí, dozvedel sa, že ho chránia pred umelým modrým svetlom. To na nás žiari napríklad z mobilov či počítačov a má nepriaznivý vplyv na naše zdravie.

James sa dozvedel, že modré svetlo ovplyvňuje aj spánok a tak ich vyskúšal. Nasadil si ich na noc a ráno sa zobudil vyspatý a oddýchnutý ako už dávno nie. Uvedomil si, že oranžové okuliare by mohli pomôcť mnohým ľuďom so spánkovými problémami. A podnikateľský nápad bol na svete.

Ako sa stať milionárom. / Foto:pixabay.comAko sa stať milionárom. / Foto:pixabay.com

Nájdite si partnera

Mladík vedel, že rozbehnúť projekt nezvládne sám a tak sa obrátil na svojho brata. Ten mal kontakt na továrne a tak spoločne hľadali vhodného dodávateľa.

Testujte

Za úspešným produktom je jeho účinnosť a tak nepodceňujte testovanie. James tiež okuliare dlho testoval, až kým nevyrobil skutočne štýlové, pohodlné a efektívne.

Stavte na online predaj

James začal svoj produkt predávať na známom internetovom obchode, kde záujem oň rýchlo rástol. James však využil aj sviatok zliav – Black Friday a na okuliare ponúkol zľavu. Svojich zákazníkov vždy prosil o recenzie, ktoré zvýšili dôveryhodnosť jeho produktu.

Zamerajte sa na marketing

Dobrá reklama dokáže zázraky. James počas propagácie produktu absolvoval niekoľko rozhovorov v rádiu či televízii. Ponúkol novinárom zaujímavú tému, pretože o nebezpečenstve modrého svetla chceli počuť mnohí. A tak James využil príležitosť.

Využite sociálne siete

Sila sociálnych sietí je dnes obrovská a tak si nezabudnite vybrať správnu platformu a stratégiu na nej.

Ak chcete aj vy rozbehnúť úspešný biznis, kliknite sem