Zaistime deťom lepšiu budúcnosť

V Salve poradni ohľadne poistenia a detí radí regionálna manažérka Andrea Krížová...

1, Poistenie pre dieťa ?

V prvom rade je veľmi dôležité, sadnúť si k takému rozhodnutiu v kľude  a s chladnou hlavou . Na trhu je veľmi veľa zaujímavých produktov. Základné kritérium výberu je však to, čo si predstavujú rodičia, a aký účel má poistenie spĺňať. Vždy treba brať do úvahy, koľko rokov dieťa má, akým spôsobom mu rodičia chcú sporiť a ukladať finančné zdroje. Na trhu treba nájsť produkt, ktorý je vybraný „akoby šitý na mieru „.

2, Úrazové poistenie pre dieťa do dvoch rokov ?

To je veľmi zaujímavá otázka. Kým je takýto človiečik malý, je dôležité, aby ho chránili rodičia. To znamená , že prioritou v detskom veku by malo byť životné chránenie rodičov. Keby sa náhodou niečo stalo, aby bolo dieťa finančne zabezpečené.

Úrazové poistenie dieťaťa začína byť zaujímavé, keď začína dieťa chodiť a športovať.

3, Odkladanie financií už od narodenia dieťaťa ?

Veľkou výhodou dnešnej doby je, že na trhu už nie je len jeden monopol. Vstupom do Európskej Únie prišli na Slovensko silné a stabilné spoločnosti s novými atraktívnymi a flexibilnými produktami. Preto, ako som už spomínala, dá sa vybrať produkt na mieru. Pri tomto výbere nám môže najlepšie pomôcť kvalitná distribučná spoločnosť, ktorá má svoju históriu, pracuje s výberom tých najlepších poisťovní a samozrejme rozumie slovenským potrebám.

Cieľom takého výberu je, aby rodičia alebo starí rodičia boli spokojní a aby vždy keď odchádzajú eurá do nejakého z týchto produktov vedeli, že je to pre ich dieťa na dobu, keď ich bude potrebovať. Patria sem financie na školu, založenie rodiny, poprípade realizovanie vlastného bývania.

4, Ako si vybrať človeka s ktorým sa poradíme pri tomto výbere ?

Tu sú dôležité dve veci. Tou prvou je, že potrebujem mať pri sebe človeka, ktorému dôverujem, tak povediac „viem, kde ten človek býva“. Druhá vec je, že ten človek zastupuje spoločnosť, ktorá je férová, stabilná, má za sebou minimálne pätnásťročnú históriu, prežila aj obdobie krízy a jej poslaním je rodinám pomáhať  a vytvárať  im bohatstvo. Kritériom kvalitnej spoločnosti je jej nezávislosť, kedy nie je  vlastnená jednou poisťovňou alebo jednou bankou, a tým môže z trhu vybrať naozaj nestranne a v prospech klienta.

5, Finančné zabezpečenie dieťaťa, vlastne celej rodiny, nie je ľahká a lacná záležitosť .

Ideálne pri zabezpečení dieťaťa je začať hneď po narodení. Vtedy aj s malými finančnými čiastkami, keď ich necháme dlhodobo pracovať, dostaneme sa k pomerne slušnej sume peňazí. Rozdiel je, ak má dieťa už viac rokov a nemáme toľko času . V tom prípade musíme nájsť iný zdroj peňazí. V zahraničí existujú študentské pôžičky, tie si ale vedia deti splatiť do dvoch rokov po škole. U nás je to trochu horšie, a tým by sme nášmu dieťaťu dali na štart do života ťažké úverové zaťaženie, z ktorého by sa spamätávalo dlhé roky.

Ak teda chceme, aby sa naše dieťa malo v živote lepšie, máme možnosť pomôcť jemu aj sebe tým , že si nájdeme ďalší zdroj príjmu. Kvalitné distribučné spoločnosti Vás naučia ako správne finančne hospodáriť a ako si privyrobiť peniaze navyše. Tým sa dokáže rodina do budúcna veľmi kvalitne zaobstarať.

6, Porovnanie sporenia v poistnej spoločnosti a stavebnom sporení ?

Cieľom  každého človeka je nasporiť si a peniaze a aj ich zhodnotiť. Stavebné sporenie je regulované štátom. Takže výhody, ktoré boli pred tromi rokmi dnes už neplatia. Na druhej strane je tu možnosť úveru, ktorý je veľmi zaujímavý. Sporenie cez poistný produkt má tú výhodu, že si k nemu môžete pridať pripoistenia rizík, ak by sa niečo prihodilo. Vtedy poisťovňa vyplatí peniaze, aby pokryli to, čo sa prihodilo.

ZÁVER :

Dnes je veľmi zaujímavé rozprávať sa s ľuďmi o deťoch, pretože každý z nás má svoje deti rád a chce pre ne to najlepšie. Preto ak chceme ľuďom pomôcť, tak sa s nimi treba otvorene rozprávať o ich vzdelaní, koľko vysoká škola stojí, že to je minimálne 300,- eur na mesiac, aby dieťa malo zaplatené internát, aby malo peniaze na stravu a oblečenie, aby si mohlo kúpiť knihy a iné veci. Dnes vysoká škola stojí 20.000,-eur a to nie je málo. A byt stojí koľko? Na to vieme odpoveď asi všetci ....

Je ľahké povedať, veď odložím, keď bude dieťa staršie, ale ťažké je potom zočiť realitu, ktorá príde. Odkiaľ na to máme zobrať?

My predsa chceme, aby z našich detí vyrástli vzdelaní ľudia, ktorí budú mať dobrú budúcnosť a kvalitný život.

A preto je lepšie dnes odložiť 20-25,- eur mesačne až do dospelosti, ako byť potom smutný , že na to nemám...

 

Andrea Krížová

Regional  Manager

SALVE INVESTMENTS


krizova_m.jpg