Získala som kontrolu nad svojimi peniazmi. A najmä slobodu

Pred trinástimi rokmi som pracovala v textilnej fabrike. Prišla však ponuka, ktorá úplne zmenila môj život, píše investičná špecialistka Salve Oľga Chochlíková.

Ešte pred trinástimi rokmi som pracovala ako kontrolórka hotových tkanín v Trenčíne. Keďže som vyštudovala textilnú školu, myslela som si, že sa to tak asi viac-menej očakáva a že musím pracovať iba v textilnom priemysle.

Poznám svoje peniaze

  Tak, ako väčšina domácností, aj my sme využívali rôzne finančné produkty – na základe odporúčania našich rodinných známych nás preto navštívila finančná poradkyňa Mária Hankociová. Okrem toho, že nám vypracovala finančnú analýzu a pomohla tak našej rodine, vysvetlila mi, že nemusím mať ekonomické vzdelanie, aby som mohla pracovať vo svete financií a ponúkla mi možnosť spolupráce.

   V Salve som sa za tie roky naučila lepšie komunikovať s ľuďmi, získala som mnoho poznatkov o fungovaní finančného sveta, ale najmä schopnosť a zručnosť sa lepšie postarať o vlastné rodinné financie. Získala som slobodu a poznanie, aké je to byť sám sebe šéfom. Spoznala som veľa nových ľudí,  získala som dobrých priateľov medzi spolupracovníkmi, ale aj medzi klientmi. Cením si ich dôveru, s ktorou sa na mňa obracajú.

13 rokov ako dôkaz

 Ak by som zostala na predošlom pracovisku, toto všetko by som nemala. Nezistila by som, ako ma moji najbližší – manžel a synovia, podporujú na neľahkej ceste mojej kariéry. Nebola by som donútená ďalej sa vzdelávať a systematicky na sebe pracovať. A za to som vďačná.

 Moje pôsobenie v Salve nebolo pritom vždy prechádzka ružovou záhradou. Nie vždy mi prinášalo radostné pocity. Tak, ako som zažívala víťazstvá, zažila som aj neúspechy a sklamania. Ak však postavím vedľa seba plusy a mínusy, faktom je, že som tu už trinásť rokov – a som v Salve rada a spokojná.

Mojich päť pilierov

 Vďaka Salve som si splnila a dopriala už veľa snov, ale mojím  hlavným cieľom v živote je to,  čo hovorí zakladateľ a majoritný akcionár skupiny Salve Peter Krištofovič:  ,,Dosiahnuť harmóniu vo všetkých piatich oblastiach života.“ Toto sú veci a hodnoty, na ktorých mi najviac záleží:

  • zdravie
  • fungujúca rodina a vzťahy s druhými ľuďmi
  • peniaze zarábať, rozumne míňať a investovať
  • kariéra a sebarealizácia
  • K. S.U. A. R. – konštantne sa učiť a rásť