Získala som sebavedomie. A prácu, ktorá ma baví

Z predajne potravín prešla do oblasti financií. Našla som sama seba, manžela a ľudí, ktorí ma inšpirujú v k tomu, aby som bola lepšia ako priemer, píše špecialistka Salve Lívia Tureková.

 V roku 2001 som si po strednej škole hľadala zamestnanie v administratíve, ale popri hľadaní som zatiaľ začala pracovať v potravinách. Nepôsobila som navonok ako cieľavedomá a sebavedomá žena. Nebola som ten typ. A keď aj, bolo to vo mne niekde ukryté. Takže moje plány nešli podľa predstáv.

Z potravín na školenie

 O rok neskôr začal môj brat pracovať pre spoločnosť Salve a v júli mi ponúkol možnosť zúčastniť sa jedného zo školení. Vôbec ma nelákalo finančníctvo a tvrdila som, že by ma to nebavilo. Ale predsa trošku zvedavosti vo mne bolo, tak som školenie absolvovala. Myšlienka vzdelávania sa v oblasti financií a životný štýl spolupracovníkov Salve sa mi veľmi zapáčili: vyskúšam to, však o nič nejde, povedala som si. V potravinách som prácu ihneď ukončila a pustila som sa do vzdelávania v novej oblasti.

Začala som si veriť. A aj zarábať...

 Začiatky pre mňa neboli jednoduché, ale stálo to za to. Dnes viem, že to bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí. Táto práca mi dala veľmi veľa, hlavne osobnostne. Stala som sa sebavedomou ženou a začala si dôverovať. Nebojím sa niečo chcieť a ísť si za tým. Našla som si tu manžela a veľa priateľov, ktorí ma inšpirujú a povzbudzujú k tomu, aby som neprestávala na sebe pracovať a stále chcela od života viac, ako je priemer.

 Počas štrnástich rokov som sa naučila ako funguje finančný trh. Viem sa orientovať v produktoch, zaškoľovať spolupracovníkov, som rada, že dokážem klientom správne poradiť a pomôcť s výberom finančných produktov a vysvetliť im ich plusy a mínusy. Je super, keď si zarábam peniaze prácou, ktorá ma baví.

Ja sa vrátim

 Dnes som v prvom rade mamou sedem mesačnej dcérky a moja práca ide troška bokom, pretože 100% času venujem svojmu dieťaťu. Ale už teraz viem, že o pár mesiacov sa vrátim a budem pokračovať. A najlepšie na tom celom  je to, že keď začnem pracovať, neznamená to, že nebudem mať dostatok času pre svoje dieťa a rodinu – a to je pre mňa veľmi dôležité.  Sama si určujem priority, čomu a kedy chcem venovať svoj čas.