Zistite, koľko stojí liečba rakoviny. Ste na to pripravený?

Tri ochorenia, ktoré Slovákov postihujú najčastejšie, sú rakovina, cievna mozgová príhoda a srdcový infarkt. Dokáže vaše poistenie vykryť náklady súvisiace s ich liečbou.

Prvenstvo v rebríčku najzávažnejších ochorení má u nás jednoznačne rakovina. Podľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), pribudne ročne viac ako 30-tisíc nových pacientov. Navyše, Slovensko patrí medzi tri štáty na svete s najväčším výskytom rakoviny hrubého čreva a konečníka u mužov aj u žien.

Choroby, ktoré najčastejšie trápia Slovákov. / Zdroj: Allianz - SPChoroby, ktoré najčastejšie trápia Slovákov. / Zdroj: Allianz - SP

Nesprávna životospráva, nedostatok pohybu a nadmerný stres sú faktory, ktoré výrazne prispievajú k vzniku rakoviny, infarktu a ďalších kritických ochorení. Na druhej strane ale rastie úspešnosť liečby viacerých závažných ochorení. Napríklad pri niektorých druhoch rakoviny, ako sú rakovina prsníka, kože či krčka maternice, je úspešnosť vyliečenia 90 až 94 percent.

Vážna choroba ohrozí aj váš rozpočet

Vznik vážnej choroby má dopad nielen na kvalitu života pacienta, ale aj na jeho finančnú situáciu. Dlhodobá liečba spojená s práceneschopnosťou často výrazne zaťaží rodinný rozpočet. Zodpovedným riešením pre podobné nečakané životné situácie je zabezpečiť seba a svoju rodinu vhodným poistením, ktorého súčasťou je aj zabezpečenie rizika kritických ochorení.

Napríklad Allianz – Slovenská poisťovňa registruje približne 1,15 milióna zmlúv v životnom poistení. Kritické choroby si od roku 2002, zvolila takmer štvrtina klientov a ich počet každý rok stúpa.

Koľko stojí liečba rakoviny

Priemerná suma, na ktorú sa klienti poisťujú, je 4532 eur. Takáto suma pomôže, prax však ukazuje, že pri vzniku vážnej choroby zďaleka nepostačuje na pokrytie zvýšených výdavkov. „Zo skúseností klientov vieme, že pri vzniku rakoviny sa priemerné náklady na doplnkovú liečbu vyšplhajú na približne 12-tisíc eur. Ide o všetky výdavky na liečbu nad rámec verejného zdravotného systému ako výživové doplnky, úprava stravy, doprava do zdravotníckych zariadení, doplatky za lieky, liečebné a regeneračné pobyty či zdravotnícke pomôcky,“ objasňuje riaditeľka odboru manažmentu produktov Allianz – SP Andrea Leskovská.

Pripoistenie kritických chorôb je vo všeobecnosti doplnkom k štátnemu zdravotnému poisteniu. Klientovi slúži na pokrytie bežných nákladov na liečenie, nadštandardnú lekársku starostlivosť a kvalitnejšiu liečbu alebo náhradu za výpadok príjmu.

Ak hľadáte kvalitné poistenie, kliknite SEM