Zistite, v akom veku by ste mali uzatvoriť životné poistenie

Kedy už uzatvoriť životnú poistku je dilema pre mladých. No aj ďalší ľudia často váhajú a vyčkávajú. A to by nemali robiť, píše špecialistka Salve Mária Korcová.

Aj ja som sa s tým stretla vo svojej praxi. Mladá pekná a úspešná baba, plná elánu životaschopná uvažovala o tom , načo by si ona uzatvárala niečo také, ako je životná poistka. Veď ona má ešte čas.

Po skončení vysokej školy začala pracovať. Stretli sme sa a ja som jej navrhla, že by bolo dobré, keby si uzatvorila životné poistenie. Alebo druhý variant úrazové poistenie a sporenie.

Zarábala veľmi pekne, v ničom sa neobmedzovala, chodila na dovolenky,  míňala svoje peniažky na oblečenie a s kamarátkami sa chodila zabávať.

Ona nič také nebude uzatvárať, pretože ona chce žiť teraz, nie keď bude na dôchodku.

Život ju prinútil zmeniť názor

A tak od nášho stretnutia ubehlo niekoľko rokov. Jedného dňa sa klietka sama ohlásila, či niečo také ešte robím. Povedala, že zmenila názor a prišla nato, že by bolo dobré si niečo odkladať a ochrániť svoj príjem.

Na stretnutí klientka porozprávala, čo všetko sa u nej zmenilo. Bola na lyžovačke, kde si zlomila ruku aj nohu. Bola dlhodobo práceneschopná a nakoniec ju z práce dokonca prepustili. Začali sa objavovať iné zdravotné problémy, ako vysoký krvný tlak, ženské problémy a peniaze sa kotúľali a veľmi rýchlo sa míňali.

S poistením, ale bez poistenia

Zrazu si spomenula na moje slová, že by bolo dobré uzatvoriť životnú poistku vo výške 50 eur mesačne. Vypísali sme zmluvu a formuláre. Aj zdravotný dotazník. Zmluvu sme poslali do poisťovne, a za niekoľko dní nám prišla odpoveď. Niektoré pripoistenia nebolo možné uzatvoriť, alebo niektoré bolo s výlukou, alebo s prirážkou.

Jej príklad je varovaním pre ostatných

Klientka bola zhozená, že je nepoistiteľná. Alebo lepšie povedané, je poistiteľná len na určité pripoistenia. Zrazu jej preblesklo, čo som jej vtedy povedala.

„Čo ste ma vtedy viac nekopali, nemusela som teraz tak dopadnúť a mohla  som byť bez problémov.“

Človek sa učí na vlastných chybách. Moja klietka sa rozhodla na základe svojej chyby, že bude pomáhať mladým ľudom, aby ich varovala pred takouto chybou. Je príkladom pre mladých a tých, ktorí dlho váhajú pred uzatvorením životného poistenia.

Ak ste sa práve rozhodli, že potrebujete uzatvoriť životné poistenie, kontaktujte finančného poradcu vo svojom okolí TU

Mária Korcová

Zaoberá sa životným poistením, servisom a investíciami.

Viac od autora →