Zmena je život. A tak som ju po 31 rokoch urobila

Nechcela som už len vykonávať príkazy nadriadeného, báť sa vysloviť svoj názor, dostať odmenu za vzorné správanie, pritákať vedúcemu a hladiť jeho ego, píše Branch manažérka Salve Janka Benkeöová.

Hovorí sa: „zmena je život“. Vyrastala som v dobe, keď podnikanie u nás takmer neexistovalo a kedy rodičia hovorili deťom: „Dobre sa uč, aby si si našla dobré zamestnanie.“ 

(Ne)istota v zamestnaní

 Bola som zamestnaná 31 rokov, stále u toho istého zamestnávateľa. Pred viac ako tromi rokmi prišlo obdobie, keď som cítila, že stagnujem a nie je viac možné niekam sa posunúť. Nechcela som už len vykonávať príkazy nadriadeného, báť sa vysloviť svoj názor, dostať odmenu za vzorné správanie, pritakávať vedúcemu a hladiť jeho ego. Samozrejme, zažila som aj veľa príjemných chvíľ, skvelých kolegov, ale dospela som k názoru, že nastal čas na zmenu.

 Pre veľa ľudí je jednoduchšie sťažovať sa na osud, šéfa, okolnosti, ako zobrať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Odvolávajú sa na istotu príjmu, ale neuvedomujú si, že istota sa pominie vyslovením vety: „Máte výpoveď.“

Sloboda, čas a peniaze

 Po rokoch v zamestnaní som v Salve našla slobodu času aj myslenia. Podnikanie si na začiatku vyžaduje viac úsilia, zodpovednosti a tiež robiť nepohodlné veci. Podnikateľ je platený od výkonu a nie od prítomnosti ako v zamestnaní, a to chce disciplínu a trpezlivosť.

Deň má pre každého z nás rovnakých 24 hodín a správnym plánovaním si riadim svoj život. Kedy zarábam, stretávam sa s priateľmi, odpočívam, zabávam sa. A cieľom pritom nie sú peniaze, ale sloboda.

Je to náročné. Ale krásne...

 Baví ma práca s ľuďmi. Je náročná, ale krásna. Každý človek, či klient alebo spolupracovník, je iný. Snažím sa budovať si dôveru a udržiavať dobré vzťahy. Pomáham klientom vo všetkých oblastiach ich finančného života. Učím ľudí finančnej gramotnosti, aby sa dokázali lepšie orientovať v spleti finančných produktov na trhu. Najviac zo všetkého ma teší úspech ľudí v mojom tíme a úprimné poďakovanie od spokojných klientov.