Zmena zamestnania Vás pri úvere môže stať až 149 eur

V banke je možné zmeniť si dátum, kedy budete úver splácať, účtujú si za to ale poplatok. Takáto zmena Vás môže stáť 49 eur a ak sa rozhodnete ho splatiť skôr, za zmenu zaplatíte až 149 eur.

 Ak zmeníte zamestnanie a zmení sa Vám aj dátum výplaty, môžete mať problém. Ak ste si nastavili splácanie úveru hneď v čase pripísania výplaty na účet a tá Vám teraz príde neskôr, znamená to, že banke zaplatíte za úver neskôr ako je dohodnuté v úverovej zmluve, píše portál etrend.sk.

Výplata

 Pokles výšky príjmu či zmena výplatného termínu môže ľahko skomplikovať splácanie spotrebného úveru. Problém so splácaním úveru sa neoplatí hasiť až po tom, ako príde prvá upomienka od banky. O úpravu splátky či predĺženie splatnosti úveru treba požiadať vopred.

V banke je možné tento dátum zmeniť, avšak nie zadarmo. Banky si za tento úkon účtujú poplatok v priemere štyridsať eur.

Zmena splátky

 Keďže banka má záujem na tom, aby jej klient peniaze vrátil, zvyčajne pristúpi na zmenu splátkového kalendára. Klient môže využiť aj možnosť úver rýchlejšie splatiť tým, že si pri tejto zmene zvýši splátku alebo úver vyplatí predčasne. Poplatky za úpravu splátky, zvýšenie a aj zníženie, sa pohybujú v závislosti od banky až do 149 eur. Nájdu sa aj také banky, ktoré zmenu jej výšky nepovoľujú.