Zo známych klienti, z klientov priatelia. Milujem túto „prácu“

Svojich budúcich klientov spoznal na oslave narodenín. A keď im pomohol s nastavením rodinných financií, stali sa z nich rodinní priatelia. „Otváračom dverí“ bola prvá investícia, píše špecialista Salve Martin Kríž.

 Je piatok podvečer, a ja si balím do svojej pracovnej tašky čisté tlačivá zmlúv na investície cez obchodníka s cennými papiermi Salve Investments. Chystám sa ísť na návštevu do rodiny – dnes už k našim rodinným priateľom. Bol som pozvaný práve dnes, pretože otec rodiny Janko, oslavuje svoje narodeniny, 41 rokov.

 Známi, klienti, priatelia

 Vraciam si v čase film dozadu, a spomínam si, ako sme sa vlastne zoznámili. Bolo to približne pred piatimi rokmi, takisto pri oslave narodenín, keď nám - s manželkou Andrejkou - predstavili sympatickú mladú ženu Maťku.  Týždeň po oslave som ju pozval na stretnutie, kde som sa zoznámil aj s jej manželom. Z nášho prvého stretnutia sa stalo stretnutie pracovné, kde sme sa rozprávali o živote, ale aj o nastavení rodinných financií. Manželia si vtedy preložili svoje úspory z bežných účtov s nulovým úrokom do našich dlhopisov s pevným výnosom 8% ročne.

 Počas ďalších rokov sme spolu vyriešili pre mladú rodinu celé portfóliá, cez hypotéku, zakrytie rizík, sporenia pre deti, šetrenia na penziu, a samozrejme ďalšie investičné programy. Prvá investícia však bola - ako sa u nás hovorí -  „otvárač dverí“. Časom sa k nim pridali ich rodičia, potom brat a priatelia, a spoločne sme pomohli s riešeniami aj im.

 Práve pred pár dňami som im počas návštevy hovoril o novej možnosti zhodnotenia úspor cez dlhopisy Nova Green Finance. Maťkina mama mi však s úsmevom povedala, „dnes nič nepodpíšem, pretože nemám pre Vás napečené koláčiky. Ale keď prídete v piatok na Jankovu oslavu, tak bude všetko pripravené“. A k tomu ešte Maťka dodala, „vieš, keď tu budeš s nami o pár rokov sedieť, rada by som mala od Teba toľkoto zmlúv“. A pritom ukázala rukou veľmi vysoko nad stôl a usmiala sa.

Milujem túto „prácu“

 Je piatok, večer sa blíži a ja sa cítim šťastný. Stal som sa súčasťou ich rodiny. Ešte idem vyzdvihnúť syna Kristiánka zo škôlky a ideme. Veď ich mladá rodina má rovnako staré deti, s ktorými sa dá zahrať, a pri tom všetkom nevyužiť kúpanie v záhradnom bazéne, by v tomto letnom horúcom dni bola veľká škoda.

Milujem túto „prácu“.

Martin Kríž

Pomáha klientom spravovať a zhodnocovať finančné rezervy.

Viac od autora →