Zvažujete osobný bankrot? Pozor na podvodníkov, ktorí vám s ním „pomôžu“

Odkedy sa zjednodušili podmienky na vyhlásenie osobného bankrotu, uchádzajú sa oň desaťtisíce Slovákov. S klientmi však prišli aj podvodníci.

Čakacie lehoty v Centrách právnej pomoci, kde vám po novom pomôžu s osobným bankrotom je poriadne dlhý. Niektorí klienti sa na rad môžu dostať až v decembri, píše portál noviny.sk. "Najväčší záujem, čo nás teda prekvapilo, je v Bratislavskom a Nitrianskom kraji," uviedla pre portál riaditeľka Centra právnej pomoci Eva Kovačechová.

Keďže Slováci sú netrpezliví, objavili sa na trhu podvodníci, ktorí tvrdia, že za poplatok 600 až 1000 eur vám pomôžu bankrot vybaviť. Avšak jediné miesto, kde vám bankrot skutočne dokážu vybaviť je Centrum právnej pomoci a jeho pobočky, za ktorého služby platiť nemusíte. Takže myslite na to, že žiadni advokáti ani spoločnosti s podobnými názvami nedokážu bankrot vybaviť za vás.

A ešte jedna novinka zo sveta osobných bankrotov. Vláda uvažuje aj nad tým, že niektorých dlžníkov oslobodí od exekúcií amnestiami. Zatiaľ ale nie je jasné, koho sa to bude týkať. "Verím, že už na jeseň to predstavíme verejnosti," dodala ministerka spravodlivosti.

Ak máte finančné problémy, kliknite SEM